| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| Name | Stainless Steel Filter Element |
| Condition | New |
| Certification | ISO9001 |
| Packing | Carton |
| Material | Fiber Glass |
|---|---|
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Certification | ISO9001 |
| Warranty | 3 Months |
| Filter Element End Cap | Threaded,O-ring |
| Material | GLASS FIBER |
|---|---|
| Name | Oil Filter Element |
| Condition | New |
| Certification | ISO9001 |
| Type | Oil Filter Element |
| Material | GLASS FIBER |
|---|---|
| Name | Oil Filter Element |
| Condition | New |
| Certification | ISO9001 |
| Type | Oil Filter Element |
| Name | Oil Filter Element |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | ISO9001 |
| Weight | 1.2kg |
| Material | Glass Fiber |
| Weight | 0.8kg |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Hydraulic System |
| Material | Glass Fiber |
| Package | Neutral Packing |
| Weight | 3.5kg |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Loaders L566 |
| Material | Fiberglass |
| Package | Neutral Packing |
| Micron Rating | 0.1-200 µ |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Construction Machinery/excavator |
| Material | Stainless Steel |
| Package | Neutral Packing |
| Condition | New |
|---|---|
| Weight | 2.2 |
| Material | FIBER GLASS |
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Warranty | 3 Months |
| Material | Fiber Glasses |
|---|---|
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Efficiency | High |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| Dimension(l*w*h) | Standard Size |