| Dimension(l*w*h) | OEM |
|---|---|
| Weight | 1kg |
| Structure | Cartridge Filter |
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Hydraulic System |
| Condition | New |
|---|---|
| Weight | 0.8 Kg |
| Material | Glass Fiber |
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Color | Stander |
| Material | Glass Fiber |
|---|---|
| Name | Air Filter Element |
| Type | High Micron |
| Condition | New |
| Certification | ISO9001 |
| Micron Rating | 0.1-200 µ |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Construction Machinery/excavator |
| Material | Stainless Steel |
| Package | Neutral Packing |
| Dimension(l*w*h) | Standard |
|---|---|
| Weight | 0.8kg |
| Structure | Cartridge Filter |
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Hydraulic System |
| Dimension(l*w*h) | 153*47mm |
|---|---|
| Weight | 0.8kg |
| Structure | Cartridge Filter |
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Hydraulic System |
| Material | Glass Fiber |
|---|---|
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Condition | New |
| Certification | ISO9001 |
| Package | Brand Packing Or Customers' Demand |
| Dimension(l*w*h) | 155*521mm |
|---|---|
| Weight | 2.5kg |
| Structure | Cartridge Filter |
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | For Excavator Engine |
| Material | Glass Fiber |
|---|---|
| Name | Air Filter Element |
| Type | High Micron |
| Condition | New |
| Certification | ISO9001 |
| Dimension(l*w*h) | 94*56mm |
|---|---|
| Weight | 0.33kg |
| Structure | Cartridge Filter |
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Hydraulic System |