| Dimension | 89*54mm |
|---|---|
| Weight | 0.2kg |
| OEM NO | 8112503-0085 SN 40084 |
| Structure | Cartridge Filter Element |
| Filtration Grade | Hepa Filter |
| Dimension(l*w*h) | Standard |
|---|---|
| Weight | 0.5kg |
| Type | Oil Mist Filter |
| Application | Vacuum Pump Oil Mist Filter Element |
| Material | Glassfiber |
| Structure | Cartridge Filter Element |
|---|---|
| Type | Fuel Spin-on |
| Material | Filter Paper |
| Package | Neutral Packing, Carton, PE Bag |
| OEM NO | RE533910/SN 70328/P576926 |
| Structure | Cartridge Filter Element |
|---|---|
| Type | Fuel Spin-on |
| Material | Filter Paper |
| Package | Neutral Packing, Carton, PE Bag |
| OEM NO | Hocp-44810/Sn 40409 |
| Dimension | 99*175 Mm |
|---|---|
| Structure | Cartridge Filter Element |
| Type | Fuel Filter |
| Application Engine | 330 (BJ52_), 336 (BJ52_), 340 (BJ32_), 330 (BJ32_), |
| Material | Filter Paper |
| Dimension | 186* 110mm |
|---|---|
| Structure | Cartridge Filter Element |
| Type | Fuel Filter |
| Application Engine | Truck |
| Material | Filter Paper |
| Structure | Cartridge Filter Element |
|---|---|
| Type | Fuel Spin-on |
| Material | Filter Paper |
| Package | Neutral Packing, Carton, PE Bag |
| OEM NO | Hsp-44410/Sn 40428 |
| Structure | Cartridge Filter Element |
|---|---|
| Type | Fuel Spin-on |
| Material | Metal/Plastic |
| Package | Neutral Packing, Carton, PE Bag |
| OEM NO | 23300-23440-71/SN 25009 |
| Filter Life | 3000-5000 Hours |
|---|---|
| Filter Media | Fiberglass |
| Filter Type | Cartridge |
| Filter Application | Hydraulic System |
| Material | Stainless Steel |
| Weight | 1.65 Kg |
|---|---|
| Type | Hydraulic Return Oil Filter |
| Application | Excavator/Hydraulic Oil |
| Material | Fiberglass/stainless Steel Inner Mesh |
| Package | Neutral Packing |