| Dimension | Standard |
|---|---|
| Weight | 0.8kg |
| Application | Hydraulic System |
| Material | Glassfiber |
| Package | Neutral Packing, Carton, PE Bag |
| Filtration Grade | Elementary; Intermediate |
|---|---|
| Type | Air/Oil Separator Filter |
| Application | FOR ES11/ESS18/VS20 |
| Material | Stainless Steel |
| Package | Neutral Packing, Carton, PE Bag |
| Material | Glass Fiber |
|---|---|
| Name | Oil Filter Element |
| Certification | ISO9001 |
| Weight | 0.5kg |
| Color | White |
| H | 295mm |
|---|---|
| OD | 121mm |
| Weight | 1.5kg |
| Application | Hydraulic System |
| Material | Glass Fiber |
| H | 363mm |
|---|---|
| OD | 78mm |
| ID | 46mm |
| Weight | 0.8kg |
| Application | Hydraulic System |
| Name | Oil Filter Element |
|---|---|
| Condition | New |
| Certification | ISO9001 |
| Weight | 1.2kg |
| Material | Glass Fiber |
| Filtration Grade | Elementary; Intermediate |
|---|---|
| Type | Engine Breathing Filter |
| Application | Can Be Used For Tractor And Truck |
| Material | Metal |
| Package | Neutral Packing, Carton, PE Bag |
| Filtration Grade | Elementary; Intermediate |
|---|---|
| Type | Air Filter/safety Filter |
| Application | AL 6/DX 40 GX 60 HX 50 |
| Material | Stainless Steel |
| Package | Neutral Packing, Carton, PE Bag |
| Type | Cabin Air Filter |
|---|---|
| Application | Can Be Used For Dust Collector |
| Material | Polyurethane |
| Package | Neutral Packing, Carton, PE Bag |
| OEM NO | 93014155/SC50234/93013612/SC50235 |
| Structure | Fuel Water Separator Filter |
|---|---|
| Type | Fuel Filter |
| Material | Filter Paper+Plastic |
| Package | Neutral Packing, Carton, PE Bag |
| After-sales Service Provided | Online Support |