| OD | 156mm |
|---|---|
| H | 720mm |
| Structure | Cartridge Filter |
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Hydraulic System |
| Material | Fiber Glass |
|---|---|
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Certification | ISO9001 |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| Condition | New |
| Material | Glass Fiber |
|---|---|
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Certification | ISO9001 |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| Condition | New |
| Hight | Standard |
|---|---|
| Weight | 1.8kg |
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Construction Machinery |
| Material | Fiberglass/stainless Steel Inner Mesh |
| Material | Fiber Glass |
|---|---|
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Certification | ISO9001 |
| Efficiency | 99.99% |
| Warranty | 3 Months |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | Glass Fiber |
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Warranty | 3 Months |
| Porosity | Standard |
| Condition | New |
|---|---|
| Weight | 1.2kg |
| Material | Glass Fiber |
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Color | Custom Made |
| Condition | New |
|---|---|
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Certificate | ISO9001 |
| HS Code | 8421299090 |
| Efficiency | 99.99% |
| Condition | New |
|---|---|
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Color | Custom Made |
| After-sales Service Provided | Online Support |
| Porosity | Standard |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | Glass Fiber |
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Color | Stander |
| Porosity | Standard |