| Weight | 1.8kg |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Construction Machinery |
| Material | Fiberglass/stainless Steel Inner Mesh |
| Package | Neutral Packing |
| Weight | 2kg |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Construction Machinery |
| Material | Fiberglass/stainless Steel Inner Mesh |
| Package | Neutral Packing |
| Weight | 3.5kg |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Construction Machinery |
| Material | Fiberglass |
| Package | Neutral Packing |
| Weight | 1kg |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | 135 SKID STEER LOADER |
| Material | Fiberglass/stainless Steel Inner Mesh |
| Package | Neutral Packing |
| Weight | 0.8kg |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Hydraulic System |
| Material | Glass Fiber |
| Package | Neutral Packing |
| Weight | 1kg |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Construction Machinery |
| Material | Fiberglass |
| Package | Neutral Packing |
| Weight | 1kg |
|---|---|
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Excavator Spare Parts |
| Material | Fiberglass |
| Package | Neutral Packing |
| Dimension | 300*72mm |
|---|---|
| Weight | Standard |
| Structure | Cartridge Filter Element |
| Type | Hydraulic Filter Element |
| Application | Hydraulic System |
| Dimension | 69*178.5mm |
|---|---|
| Weight | 0.5kg |
| Structure | Cartridge Filter Element |
| Type | Hydraulic Oil Filter Element |
| Application | Hydraulic System |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | FIBER GLASS |
| Name | Hydraulic Filter Element |
| Warranty | 3 Months |
| Medium Material | Fiber Glass |